Mobil Onay Nasıl Yapılır?

Mobil Onay Nasıl Yapılır?

Mobil Onay Nedir?Mobil Onay Nasıl Yapılır?

Mobil Onay işlemi, herhangi bir yerdeki yapacağınız işlemi veya yeni açtığınız üyeliklerinizi doğrulayabilmek için sunduğunuz cep telefonu numarasına gönderilen SMS’i, istenen alana girdikten sonra gerçekleşen bir doğrulama yöntemidir. Bu doğrulama yöntemine örneğin mobil bankacılık uygulamalarında ve sosyal medya platformlarına üye olurken çokça rastlarız.

Mobil Onay işlemi yapabilmek için öncelikle SMS alabileceğiniz bir telefon numarası gerekir. Sizden istenen alana bu telefon numarasını girmenizin ardından, tarafınıza genelde 4-6 haneli olan sayısal doğrulama kodları gönderilir. Sizden kodun istendiği alana, gelen kodu girdiğinizde doğrulama işlemi tamamlanır. Mobil onay işleminin nasıl yapıldığı, mobil onay sistemlerinin güvenli olup olmadığı gibi konular; ilgili işlemin başta bankalar, sosyal medya platformları, alışveriş siteleri gibi en sık kullandığımız alanlar olmak üzere birçok alanda aktif edilmesi de doğal olarak internet kullanıcılarını bu soruları sormaya itmiştir.

Kendi numarasını kullanmak istemeyenlerin, sanal numara ile işlem yapmak isteyenlerin sayısının fazlalığından kaynaklı bir şekilde doğal olarak, Google’da “Mobil Onay Nasıl Yapılır?” , “Mobil Onay Nedir?” , “Mobil Onay Satın Al” , “SMS Onay Satın Al” gibi aramaların büyük bir hacme sahip olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Peki, Mobil Onay Nasıl Yapılır? Mobil Onay Güvenli Midir?


Mobil Onay Nasıl Yapılır?

Mobil onay işlemi yapmak için, yukarıda da belirttiğimiz gibi öncelikle SMS alabileceğiniz bir telefon numarası gerekir. Bu işlemin nasıl yapıldığını adım adım anlatabilmek için, öncelikle en çok kullandığımız ve yediden yetmişe herkesin bildiği bir anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ı ele alalım ve WhatsApp SMS Onay işleminin nasıl yapıldığını açıklayalım;

1.       Öncelikle üye olmak istediğinizde, karşınıza çıkan telefon numarası ekranına bir telefon numarası girmelisiniz.

2.       Uygulama, tarafınıza doğrulama amacıyla bir SMS Kodu gönderir. Bu kodu, ilgili ekrandaki alana girmelisiniz.

3.       Eğer kodu doğru girdiyseniz, kaydınız başarıyla alındıktan sonra uygulama sizleri işlemler devam edecek ve rahatlıkla hesap oluşturmaya devam edebileceğiniz ekrana atacaktır.

Mobil Onay işlemi, bu kadar kolay bir işlemdir. Tabii her platformda mobil onay işleminin aynı olduğu söylenemez; fakat işleyiş biçimi bakımından doğrulama aşamaları SMS Onay isteyen birçok platformda bu şekilde gerçekleşmektedir.

Peki; bir telefon numaranız yoksa, telefon numaranızı paylaşmak istemiyorsanız, sanal numara kullanmak istiyorsanız mobil onay işlemini nasıl yapacaksınız? İşte tam da bu noktada, sizlere dilediğiniz tüm platformlar için sanal numara hizmeti sunan SMS Onay siteleri devreye girecek ve sizi tüm bu sorunların altından kurtaracaktır. SMS Onay panellerinde mobil onay işleminin nasıl yapıldığını merak ettiniz mi?SMS Onay Sitesinde Mobil Onay Nasıl Yapılır?

SMS Onay panelleri, yukarıda anlatıldığı gibi birçok platformun “Mobil SMS Doğrulama” uygulamasına ağırlık vermesinin ardından yüksek bir hacim kazanarak Google’da en çok ihtiyaç duyulan hizmet siteleri arasına girmeyi başardılar. SMS Onay sistemlerinde mobil onay adımları şu şekilde olmaktadır;

1.       Öncelikle, SMS Onay yapılacak güvenilir bir sistem bulmalı ve kayıt olmalısınız. Yıllardır SMS Onay sektöründe kesintisiz hizmet veren www.smsonaylasana.com SMS Onay sitesini kullanabilirsiniz.

2.       SMS Onay Kayıt işlemi yaptıktan sonra, kullanacağınız platformu bulmalı ve SMS Onay sitesinin bu platform için sunduğu numaralar arasından seçim yapmalısınız.

3.       Seçtiğiniz numarayı satın aldıktan sonra ilgili platformdaki numara alanına bu numarayı girmeli, doğrulama kodunu talep etmelisiniz. İlgili platform, seçtiğiniz numaraya SMS gönderecektir.

4.       SMS Onay sitesindeki “Satın Alınan Numaralar” alanında, satın aldığınız numaraların yanında gelen SMS kodunu görebilirsiniz. Bu kodu ilgili platformdaki “Kodu Girin” alanına girmelisiniz.

Bu aşamalardan sonra, SMS Mobil Onay işleminiz başarıyla tamamlanmış olacaktır. İlgili platformun politikalarını ve kurallarını ihlal etmediğiniz sürece, rahat bir şekilde sanal numaranız ile kullanım yapmaya başlayabilirsiniz.


19/02/2022 22:25:56