Sanal Numara Nedir?

Sanal Numara Nedir?

Sanal Numara Nedir?

Sanal numara; adından da anlaşılabileceği gibi fiziki bir SIM Kart üzerine bağlı olmayan ve dijital ortamda satın alarak rahatlıkla örneğin WhatsApp gibi platformlarda kullanabildiğimiz, kullanım biçimine bakıldığında sahip olduğumuz kişisel ve kurumsal numaralardan pek de farkı bulunmayan bir dijital üründür.

Sanal numara satın alarak, örneğin Turkcell üzerinden kendi adınıza çıkarttığınız ve çeşitli uygulamalarda kullanabildiğiniz, SMS Doğrulama işlemi yapabildiğiniz fiziki numaraların avantajlarına sahip olabilirsiniz. Sanal numara satın almak istediğinizde evinizden çıkıp bir bayiye gitmeniz gerekmez, kimlik bilgilerinizi paylaşmanız ve sayfalarca sözleşme, taahhüt imzalamanıza gerek kalmaz. Sanal numara satın al işlemi son derece kolay ve hızlı bir işlemdir.

Sanal Numara Nasıl Satın Alınır?

Sanal numara satın almak istediğinizde, ilk iş olarak çalışabileceğimiz güvenilir sanal numara panelleri bulmamız gerekir. Sanal numara satın alırken dolandırılmak istemeyiz, değil mi? Bu alanın hacmini gören birçok kişi ve kurum, sanal numara sunduğu gerekçesiyle ihtiyaçları dahilinde kendilerine ulaşan kullanıcıları dolandırmakta, sanal numara sektörünün önünü kapatmaktadır. Bu tür sorunlar sonucunda da, kullanıcıların “Sanal numara satın almak güvenli mi?” sorularıyla karşılaşmaktayız. Sanal numara satın almak ve sanal numara kullanımı son derece güvenli bir işlemdir, ancak güvenle işlem yapabileceğiniz bir sanal numara paneli bulmak zordur.

Sanal numara ihtiyacınızda yardımınıza koşacak, bu alanda aktif olarak geçirdiği yılları aşkın sektör tecrübesi bulunan SMSOnaylasana.Com üzerinde, sanal numara kullanmak istediğiniz platformu bulabilir ve bu platform için SMSOnaylasana.Com’un size sunduğu sanal numaralardan birini seçebilirsiniz. Ardından seçtiğiniz sanal numaranın ödemesini 3D Secure güvenli ödeme yöntemleriyle hızlıca sağlayabilir ve siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Sanal numara satın almak, genellikle sadece birkaç saniye süren bir işlemdir.

Sanal Numara Nasıl Kullanılır?

Satın aldığınız numarayı kullanmak istediğinizde ise şu adımları uygulamanız gerekir;

1.       Öncelikle SanalNumara Satın Al paneli SMSOnaylasana.Com üzerinde sanal numara ihtiyacı duyduğunuz platformu seçmelisiniz. Ardından kayıt olarak bir hesap oluşturmalısınız. Size sunulabilecek numaralar listelenecektir. Bu numaralar arasından, hoşunuza giden numarayı bulmalısınız.

2.       Seçtiğiniz numara için siparişinizi SMSOnaylasana.Com 3D Secure Güvenli Ödeme yöntemleri aracılığıyla hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Siparişinizin ardından, Sanal Numara Satın Al işlemi de tamamlanmış olur.

3.       Sanal numara kullanım aşamasında, öncelikle sanal numara satın aldığınız platforma giriş yapmalı ve ödemesini yaptığınız sanal numarayı “Telefon” alanına yazmalısınız. İlgili platform, satın aldığınız numaraya bir SMS Onay Kodu gönderecektir.

4.       SMS Onay kodunuzu, SMSOnaylasana.Com Panel üzerinde “Numaralar” alanında görebilirsiniz. Satın aldığınız numaranın yanında, gelen SMS Kodu görünür.

5.       İlgili kodu kopyalamalı, ardından ilgili platformdaki “SMS Doğrulama Kodu” alanına girmelisiniz. Tüm bu işlemlerden sonra sanal numara kullanımı sürecinizi tamamlamış olursunuz.

Sanal Numara Güvenli Mi?

Sanal numaraların fiziki numaralara göre daha güvenli olduğunu söylemek mümkündür. Fiziki numara sahibi olmak için sunduğunuz bilgiler ve imzaladığınız sözleşmeler; sanal numara satın alırken geçerli olmayacaktır. Yani sanal numara sahibi olurken sizden hiçbir bilgi talep edilmeyeceğinden; sanal numaralar sizler için fiziki numaradan daha güvenilir bir ortam sunar.

“Sanal numaralar güvenlidir.” Demek mümkün olsa da, sanal numara kullanım şeklinizden tamamen sizlerin sorumlu olduğunu bilmeniz gerekir. Fiziki bir numaralarda olduğu gibi sosyal medya platformlarında, alışveriş platformlarında yapılacak illegal işlemlerde maruz kalabileceğiniz yaptırımlar; tıpkı fiziki numaralarda olduğu gibi sanal numaralarda da geçerli olacaktır. Tarafımızca, mahkeme emri olmadan hiçbir kişi ve kuruma sanal numara satın alan kullanıcılarımızın adı, soyadı, e-mail adresi gibi bilgileri paylaşılmaz ancak yasa dışı işlemlerde bu tür bilgiler bir şekilde bulunabilir. Zira sanal numara bir yasa atlatma aracı değildir. Bunun bilincinde olarak hareket edilmelidir. 


18/05/2022 14:10:31